Logowanie

Kontakt

Kontakt

Olimpiady Olimpus

Olimpiady Olimpus

UWAGA!

Informujemy, że wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Zadań Logicznych zostały już opracowane i przesłane na adresy e-mail podane w zgłoszeniach.
Dziękujemy za cierpliwość i prosimy sprawdzić wiadomości.

 

Z wyrazami szacunku,
OLIMPUS

 


Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych.

Olimpiada zostanie przeprowadzona w Państwa szkołach na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych i odbędzie się 12-01-2017 r.

Celem olimpiady jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia, które powinno być rozwijane od najmłodszych lat. Olimpiada nie wymaga przygotowania matematycznego a jedynie sprawnego i analitycznego rozwiązywania łamigłówek i zadań.

Olimpiada zostanie przeprowadzona na 3 poziomach trudności: edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III), szkoła podstawowa (klasy IV-VI) oraz gimnazjum (klasy I-III). Wszystkie testy olimpiady składać się będą z 26 pytań. Do każdego pytania przyporządkowane będą cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna będzie prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawa formuła testów powinny stanowić dla wszystkich uczniów zachętę do udziału. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

Godzinę przeprowadzenia olimpiady ustala Szkolny Organizator Olimpiady powołany w każdej ze zgłoszonych szkół.

Zgłoszenia szkoły na Ogólnopolską Olimpiadę Zadań Logicznych można dokonać do 22-12-2016 r. za pośrednictwem jednego ze sposobów:

Olimpus

ul. Grochowska 341/268

03-822 Warszawa

Warunkiem przystąpienia szkoły do olimpiady jest zgłoszenie minimum 5 uczestników. Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych jest konkursem płatnym.

Olimpiady Olimpus coraz częściej umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.