Logowanie

Kontakt

Kontakt

Olimpiady Olimpus

Olimpiady Olimpus

UWAGA!

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem olimpiadą, staranne opracowanie danych zajmie nieco więcej czasu i wyniki będą opóźnione. Niezwłocznie po uzyskaniu wyników prześlemy je drogą elektroniczną na wskazane w zgłoszeniach adresy e-mail.
Za opóźnienie i wszelkie niedogodności przepraszamy.

 

Z wyrazami szacunku,
OLIMPUS

 


Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych.

Olimpiada zostanie przeprowadzona w Państwa szkołach na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych i odbędzie się 12-01-2017 r.

Celem olimpiady jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia, które powinno być rozwijane od najmłodszych lat. Olimpiada nie wymaga przygotowania matematycznego a jedynie sprawnego i analitycznego rozwiązywania łamigłówek i zadań.

Olimpiada zostanie przeprowadzona na 3 poziomach trudności: edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III), szkoła podstawowa (klasy IV-VI) oraz gimnazjum (klasy I-III). Wszystkie testy olimpiady składać się będą z 26 pytań. Do każdego pytania przyporządkowane będą cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna będzie prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawa formuła testów powinny stanowić dla wszystkich uczniów zachętę do udziału. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

Godzinę przeprowadzenia olimpiady ustala Szkolny Organizator Olimpiady powołany w każdej ze zgłoszonych szkół.

Zgłoszenia szkoły na Ogólnopolską Olimpiadę Zadań Logicznych można dokonać do 22-12-2016 r. za pośrednictwem jednego ze sposobów:

Olimpus

ul. Grochowska 341/268

03-822 Warszawa

Warunkiem przystąpienia szkoły do olimpiady jest zgłoszenie minimum 5 uczestników. Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych jest konkursem płatnym.

Olimpiady Olimpus coraz częściej umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.