wiosna matematyka

Kontakt

Olimpus, ul. Grochowska 341/268
03-822 Warszawa
tel. (22) 517-16-50
fax. (22) 517-16-51
e-mail:
olimpus@olimpus.edu.pl

Matematyka - sesja wiosenna

Olimpiada Olimpus w sesji wiosennej z matematyki przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) i gimnazjum. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji wiosennej jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Także może zdarzyć się tak, że żadna z odpowiedzi nie będzie poprawna.

Zadania testowe do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Pytania przygotowane przez naszych pracowników dostosowane są do programu nauczania. Ciekawe i interesujące zadania sprawiają, że uczeń z przyjemnością je rozwiązuje. Dziecko rozwija swoje umiejętności matematyczne, sprawdza wiedzę i zdolność logicznego myślenia. Olimpiada pozwala uczniom zapoznać się z testową formą sprawdzania wiedzy, coraz częściej wykorzystywaną we współczesnym szkolnictwie.

Olimpiada z matematyki zawiera zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń może spróbować swoich sił. Pozwala też urozmaicić program zajęć oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.