Ogólnopolska Olimpiada
II Rzeczpospolita - historia Polski 1918-1945

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i I-III liceum ogólnokształcącego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "II Rzeczpospolita - historia Polski 1918-1945". Celem olimpiady jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości, uczczenie pamięci osób, którym zawdzięczamy własne, suwerenne państwo, które w latach 1918-1926 podniosły kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyły warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

Olimpiada zostanie przeprowadzona w Państwa szkołach na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych i odbędzie się 10-11-2021 r.

Godzinę przeprowadzenia olimpiady ustala Szkolny Organizator Olimpiady powołany w każdej ze zgłoszonych szkół. W przypadku wprowadzenia nauki zdalnej, olimpiada zostanie przeprowadzona w formie online.

Zgłoszenia szkoły można dokonać do 20-10-2021 r. za pośrednictwem jednego ze sposobów:

Olimpus
ul. Grochowska 341/268
03-822 Warszawa

Warunkiem przystąpienia szkoły do olimpiady jest zgłoszenie minimum 5 uczestników. Olimpiada
„II Rzeczpospolita - historia Polski 1918-1945” jest konkursem płatnym.

Przewiduje się przeprowadzenie testów o trzech skalach trudności (poziom 1 - klasy IV-VI szkoły podstawowej, poziom 2 - klasy VII-VIII szkoły podstawowej i poziom 3 - klasy I-III liceum ogólnokształcącego). Każdy test składać się będzie z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech odpowiedzi, z których co najmniej jedna będzie prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawe opracowanie graficzne powinno stanowić dla uczniów zachętę do udziału. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

Ta strona używa plików Cookies oraz działa zgodnie z Polityką prywatności.