Article img

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w związku z epidemią biuro Olimpus będzie zamknięte od 6 do 13.04.2020 r. Prosimy o wyrozumiałość i kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo!


W związku z decyzją o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie, prosimy o przesunięcie daty przeprowadzenia olimpiad na pierwszy możliwy termin po powrocie do normalnych zajęć lekcyjnych.


Z poważaniem,

OLIMPUS

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i I-III liceum ogólnokształcącego do udziału w olimpiadzie wiedzy o jednym z największych Polaków ostatnich lat - Janie Pawle II.

Olimpiada zostanie przeprowadzona w Państwa szkołach na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych i odbędzie się 24-03-2020 r.

Godzinę przeprowadzenia olimpiady ustala Szkolny Organizator Olimpiady powołany w każdej ze zgłoszonych szkół.

Zgłoszenia szkoły można dokonać do 03-03-2020 r. za pośrednictwem jednego ze sposobów:

  • Wypełnić ZGŁOSZENIE na stronie www.olimpus.edu.pl/jp2

  • Zadzwonić pod numer 22 517-16-50 i przekazać dane telefonicznie;

Olimpus

ul. Grochowska 341/268

03-822 Warszawa

Warunkiem przystąpienia szkoły do olimpiady jest zgłoszenie minimum 5 uczestników.

Przewiduje się przeprowadzenie trzech rodzajów testów: poziom 1 - klasy IV-VI szkoły podstawowej, poziom 2 - klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz poziom 3 - klasy I-III liceum ogólnokształcącego. Każdy test składać się będzie z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech odpowiedzi, z których co najmniej jedna będzie prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań powien stanowić dla wszystkich uczniów zachętę do udziału. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

Olimpiady Olimpus umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.