foto

Drodzy Nauczyciele, drodzy Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej i I-IV liceum ogólnokształcącego do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych. Celem olimpiady jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia, które powinno być rozwijane od najmłodszych lat. Olimpiada nie wymaga przygotowania matematycznego a jedynie sprawnego i analitycznego rozwiązywania łamigłówek i zadań.

Olimpiada zostanie przeprowadzona w Państwa szkołach na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych i odbędzie się 05-01-2024 r.

Zgłoszenia do olimpiady przyjmujemy do 15-12-2023 r.

Przewiduje się przeprowadzenie testów o czterech skalach trudności (poziom 1 - klasy I-III szkoły podstawowej, poziom 2 - klasy IV-VI szkoły podstawowej, poziom 3 - klasy VII-VIII szkoły podstawowej i poziom 4 - klasy I-IV liceum ogólnokształcącego). Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i będzie testem wielokrotnego wyboru składającym się z 26 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których przynajmniej jedna będzie poprawna.

W testach zawarte będą pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił.

Każdy z uczestników olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego poziomu a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody.

Dla każdego nauczyciela współorganizującego olimpiadę zostanie wystawione stosowne zaświadczenie o przeprowadzeniu olimpiady.

Olimpiada Zadań Logicznych jest olimpiadą płatną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Zadań Logicznych. Szczegóły znajdziecie w Regulaminie i Instrukcji.


 

Dane kontaktowe

logo mobile
ul. Grochowska 341/268
03-822 Warszawa

olimpus@olimpus.edu.pl
Telefon: 22 517-16-50
Faks: 22 517-16-51

Obserwuj nas

meta facebook

Ta strona używa plików Cookies oraz działa zgodnie z Polityką prywatności.

Polityka prywatności