Article img

Szanowni Państwo,


z uwagi na przedłużające się zamknięcie szkół informujemy, że Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II odbędzie się on-line w dniu:


- 12 maja 2020 r.


Na podany w zgłoszeniu adres e-mail 11.05.2020 r. zostanie wysłany link do testu konkursowego oraz instrukcja przeprowadzenia olimpiady on-line.


Szkoły, które jeszcze nie zgłosiły udziału w olimpiadzie mogą uczynić to do 08.05.2020 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.olimpus.edu.pl/jan-pawel-ii/zgloszenie lub telefonicznie pod numerem: 22 517-16-50 (konieczne jest podanie adresu e-mail).


Szkoły, które już zgłosiły udział w olimpiadzie nie muszą ponownie tego robić. Zgłoszenia dokonane wcześniej są aktualne.


Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i I-III liceum ogólnokształcącego do udziału w olimpiadzie wiedzy o jednym z największych Polaków ostatnich lat - Janie Pawle II.

Olimpiada zostanie przeprowadzona w Państwa szkołach na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych i odbędzie się 24-03-2020 r.

Godzinę przeprowadzenia olimpiady ustala Szkolny Organizator Olimpiady powołany w każdej ze zgłoszonych szkół.

Zgłoszenia szkoły można dokonać do 03-03-2020 r. za pośrednictwem jednego ze sposobów:

  • Wypełnić ZGŁOSZENIE na stronie www.olimpus.edu.pl/jp2

  • Zadzwonić pod numer 22 517-16-50 i przekazać dane telefonicznie;

Olimpus

ul. Grochowska 341/268

03-822 Warszawa

Warunkiem przystąpienia szkoły do olimpiady jest zgłoszenie minimum 5 uczestników.

Przewiduje się przeprowadzenie trzech rodzajów testów: poziom 1 - klasy IV-VI szkoły podstawowej, poziom 2 - klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz poziom 3 - klasy I-III liceum ogólnokształcącego. Każdy test składać się będzie z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech odpowiedzi, z których co najmniej jedna będzie prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań powien stanowić dla wszystkich uczniów zachętę do udziału. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

Olimpiady Olimpus umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.