wiosna matematyka


Center of School Education

Olimpiada Olimpus w sesji wiosennej z matematyki przeznaczona jest dla uczniów IV, V, VI, VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz I, II i III liceum ogólnokształcącego i ma zasięg ogólnopolski. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji wiosennej jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Także może zdarzyć się tak, że żadna z odpowiedzi nie będzie poprawna.

Zadania testowe do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Pytania przygotowane przez naszych pracowników dostosowane są do programu nauczania. Ciekawe i interesujące zadania sprawiają, że uczeń z przyjemnością je rozwiązuje. Dziecko rozwija swoje umiejętności matematyczne, sprawdza wiedzę i zdolność logicznego myślenia. Olimpiada pozwala uczniom zapoznać się z testową formą sprawdzania wiedzy, coraz częściej wykorzystywaną we współczesnym szkolnictwie.

Olimpiada z matematyki zawiera zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń może spróbować swoich sił. Pozwala też urozmaicić program zajęć oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

 

KARTA ZGLOSZENIOWA MATEMATYKA


Ta strona używa plików Cookies oraz działa zgodnie z Polityką prywatności.